איכות הסביבה
צימרים לזוגות בצפון
קולקציה ירוקה
תעשיה אקולוגית
מידע על אתרים ירוקים
סביבה ירוקה
פרוייקט ירוקים
אור ירוק
יצירה ירוקה
שיתופי פעולה
עיסוי רפואי
פסולת אלקטרונית
מיחזור מתכת
פרויקטים חדשים של בנייה ירוקה
צימרים פנויים
צימרים יפנים
שידוכים והכרויות

פרויקטים חדשים של בנייה ירוקה - האתר הירוק


פרויקטים חדשים של בנייה ירוקה

אחד הטרנדים שסוחפים בסערה את תחום הבנייה בארץ הוא הבנייה הירוקה. מדובר על סוג של בנייה שמיישר קו עם התנועה הירוקה ששוטפת את מחוזותינו בשנים האחרונות. זה היה רק עניין של זמן עד שהנושא של איכות הסביבה יגיע גם לתחום הבנייה. הסתכלו סביב וראו איזו דרך נפלאה עשינו בארץ בני העשורים האחרונים. בכל רחוב ישנם מתקני מחזור לבקבוקים,  איש לא משליך עוד סוללות לפח האשפה הרגיל, הרחובות מלאים במכוניות היברידיות ובאופן כללי ניתן לומר שאנחנו חיים בעולם ירוק יותר. לפני שנזכיר את הפרויקטים החדשים בארץ בתחום, נרחיב מעט על העקרונות שעומדים מאחורי הבנייה הירוקה.

פרויקטים חדשים במחשבה על העתיד

*מידע על פרגולות להצללה

המטרה של בנייה בשיטה הירוקה היא להימנע ככל האפשר מפגיעה במשאבי הטבע המתכלים ובאיכות הסביבה. הבונים בשיטה זו דוגלים בשימוש בחומרים ידידותיים לסביבה ובשימוש בחומרים ממוחזרים. באופן בסיסי המטרה היא לחסוך ככל האפשר באנרגיה מתכלה. אי לכך פרויקטים חדשים של בנייה ירוקה מתמקדים בתכנון הבית כך שיינצל את המקסימום של אור השמש הן לצורכי תאורה והן לצורכי חימום ויצירת חשמל. מדובר על שימוש באביזרים שחוסכים מים ואנרגיה, שימוש בחומרי בנייה מקומיים ומתכלים או כאלו שהינם כבר ממוחזרים וכן על שימוש בחומרים שאינם פולטים גזים רעילים. קצרה היריעה מלהכיל את כל העקרונות והטכניקות שעליהם מתבססת השיטה. כמו כן לא בכל פרויקט חדש של בניה ירוקה מקפידים באופן מוחלט על כל העקרונות ולא תמיד הדבר אפשרי.

היכן ניתן למצוא בנייה ירוקה בארץ?

ישנם לא מעט פרויקטים חדשים של חברות בנייה באזורים שונים בארץ כפי שנפרט מיד, אבל חשוב לדעת כי ישנן חברות שישמחו להקים עבורכם בית מן האדמה בכל מקום בו תבחרו. בתים פרטיים כאלו כבר מוקמים מדי יום למשל בשדה בוקר, ביד בנימין ובמקומות רבים נוספים. פרויקט מעניין אחד ממוקם במערב נס ציונה ונקרא שכונת ארגמן. מדובר על פרויקט בנייה של שלושה מבנים עם דירות של 4-5 חדרים בשטח של 151 מ"ר לדירה. פרויקט נוסף ממוקם בגדרה (ויקרא אמירי גדרה), אחר בפתח תקווה שם יוקם פארק עסקים ירוק.

נתניה על המפה

השנה (2012) הוענק לפרויקט פיור חלומות השרון בשכונת קריית השרון בנתניה אישור מצטיין לבנייה ירוקה מטעם מכון התקנים. מדובר על פרויקט אחד מני לא מעט פרויקטים חדשים של בניה ירוקה בארץ. הפרויקט כולל שלושה מגדלים למגורים בני עשרים קומות ושני בניינים קטנים נוספים שייבנו לפי התקן הישראלי לבנייה ירוקה. בין שלל האלמנטים הירוקים בפרויקט החדש ניתן למצוא בידוד תרמי איכותי באופן מיוחד, הצללות בחלונות שפונים לכיוון דרום, זיגוג כפול, מאווררי תקרה, מערכת כיבוי חשמל מרכזית, מערכת חסכמים ועוד. אם הסביבה חשובה לכם, התחילו לברר עוד על פרויקטים חדשים של בניה ירוקה בישראל.


פרויקטים חדשים של בנייה ירוקה - האתר הירוק - | |